Report Hrobská jízda od Veronika Látalová

16.10.2021

Závod Hrobská Jízda 2.-3.10.2021 

Závod v Hrobě byl pro nás první závod po dlouhé pauze. Na místo jsme přijeli už v pátek večer, nakrmili jsme a vyvenčili pejsky a šli se přivítat s přáteli, které jsme tak dlouho neviděli.

V sobotu ráno jsme vstali do závodní nálady a začali vše připravovat na první kolo závodu. Účast byla opravdu veliká, prý předčila většinu minulých ročníků. Start se nám rychle blížil a my trošku ve stresu z toho, že pro naše štěňata Montyho, Bada a Barneyho to byly úplně první závody, jsme se za pomoci přátel dostavili na start. Kdo zná trať v Hrobě ví, že je hodně rychlá a klikatá a tak náš Montyšek, zmatkoval a dvakrát špatně odbočil i tak myslíme, že dvě chybičky na psa v lídru co jede uplně první závod byl slušný výsledek. Po závodu jsme vzali naše pejsky, kteří se nevlezli do závodního týmu a se všemi si projeli trať na koloběžce. K večeru se všichni sešli buď v "hospůdce" nebo u něčího auta a celým kempem se ozývalo zpívání a hudba.

Druhý den když jsme se probudili vyšlo slunečné počasí, které vydrželo celý den. Naši pejsci druhé kolo odjeli bez chybičky, jen zastávka na venčení. 😃 Ale nám udělalo radost hlavně to, že Monty druhý den už nezmatkoval a zvládl to odlídrovat spolu s Gipsem, který se v neděli ráno moc závodně netvářil a přeci jen to zvládl. Druhé kolo odjeli s ještě lepším časem, což i když nedosáhlo na medailová místa ,nás potěšilo. Pak už následovalo vyhlašení, po kterém už jsme šli všechno sbalit, naložit do auta a jeli jsme domů. Teď už se můžeme jen těšit a připravovat na další závodní víkend.

Celý závod bylo krásné počasí, přijemná atmosféra a užili jsme si to všichni jak to jen šlo. 🙂

Děkujeme všem přátelům a pořadatelům.

Za Dumpling Full Of Happiness Milan Plšek a Veronika Látalová.

Za HMC startovali tři závodníci:

  • V kategorii A1 (5400m):
  • 6. místo - Milan Plšek
  • V kategorii SC21 (5400m):
  • 1. místo - Adéla Havlíčková
  • 2. místo - Jan Wimmer