Dog Epic 2020

30.09.2020

V pořadí již třetí ročník etapového canicrossového závodu v Jizerských horách, který nemá jen českou, ale také zahraniční účast, se konal letos v srpnu. Ačkoliv má svoje místo v červnovém termínu, kvůli koronaviru se musel přesunout.

Věřím, že pro každého to byl jedinečný zážitek a velká zkušenost - 4 etapy za 3 dny, téměř 30 km v nohách a tlapkách v nádherném, ale taky zvlněném terénu Jizerských hor. Extrém co do počtu kilometrů i převýšení. Závod provázely letní teploty, sluníčko a ani kapka deště (za to prudký déšť po nedělním vyhlášení to všechno vynahradil). Na místě bylo možno vidět různá plemena psů. Každé závody dokazují, že canicross opravdu není výsadou jen evropských saňových psů nebo seveřanů. 

Dog epic race má zázemí u Chaty Bramberk, kde se dá nejen ubytovat, ale také najíst. Jakožto správnému závodu mu nechybí perfektní organizace a značení tratí. Díky tomu byla vidět maximální starost o závodníky a průběh závodu byl hladký bez jakýchkoliv problémů. Samozřejmostí byla čipová časomíra a různé druhy startů každou etapu. Na delších tratích byla zajištěná voda pro psy i pro závodníky. Po celý víkend byl k dispozici stánek s vybavením s možností zakoupení nových kousků jak pro psy, tak pro lidi. 

Ať už máte jakéhokoliv pejska či ambice a nad podobným závodem přemýšlíte, rozhodně doporučuji do něj jít, bude to bolet, ale rozhodně budete mít na co vzpomínat!  

Petra Kolmanová

Chcete-li také zveřejnit své úspěchy, či napsat článek, můžete nás kontaktovat ZDE (pouze pro členy).