Shrnutí LS-2022

09.12.2022

První ročník závodu Mushing Lávovou Stezkou 2022 je úspěšně za námi. Pro pořadatelský tým HMC to byla letos velká výzva. Nové místo, nové tratě, noví partneři a nové možnosti. A k tomu chladné vlhké počasí.

I přes to jsme se snažili pro závodníky zajistit to nejlepší co bylo v našich možnostech. Od úpravy tratě až po občerstvení a večerní zábavu. 

Fotogalerie

Co se týče tratě, stál před naším traťovým komisařem velký úkol. Postavit úplně novou trať s tím, že na některá místa jsme vůbec nemohli a některé zapomenuté cesty bylo nutné znovu obnovit (vysekat, pokácet). Tímto chceme poděkovat našim partnerům, kteří nám povolili využít jejich pozemky, jako jsou: Farma Moravský Beroun s.r.o., Farma Bílčice s.r.o., Arcibiskupské lesy a statky s.r.o., Metropolitní kapitula Olomouc, Lesy ČR a městu Moravský Beroun.

Ubytování a zázemí jsme měli pro první ročník mírně omezené (bez hlavní ubytovny), ale i tak jsme si poradili a jsme velice rádi, že nám majitel RA Rio Star umožnil využít párty stan. V něm jsme umístili zázemí pro prezentaci závodníků a večer uspořádali halloweenskou akci pro děti a párty. Naši závodníci mohli i využít občerstvení formou polopenze až plné penze v táborové jídelně. Která nám vytvořila nostalgické vzpomínky na dětské tábory 😊.

Fotogalerie

Večerní program pro děti vedla Veronika Riessová a připravila pro ně výrobu strašidelných svícnů, tímto ji velmi děkujeme. Děti si mohly užít i strašidelnou atmosféru ve párty stanu. Dali jsme se totiž do soutěže s přírodou, kdo udělá hustší mlhu.

Fotogalerie

Už teď můžeme potvrdit, že majitel RA Rio Star byl naší akcí natolik nadšen, že nám velmi rád umožní pořádat i jarní závod a budeme mít k dispozici i hlavní budovu a venkovní stánek s občerstvením. Ano, tímto potvrzujeme konání jarního závodu 😉.

Fotogalerie

Závod se hnal rychlým tempem a občas to bylo pro nás velmi hektické. Ale chtěli jsme pro závodníky vytvořit pěknou atmosféru bez zbytečného čekání. Díky tomu, vyhlášení bylo v co nejkratší době po posledním závodníkovi. Zde bychom chtěli poděkovat našim sponzorům za sponzorské dary. Sponzorovali: Josera (Canis prosper s.r.o.), Eminent, Kid Dog.

Finální výsledková listina 

Vyhlášení Hobby/Musher

Doufáme, že si závodníci závod užili a že s námi budou počítat i na jaře. Jsme si vědomi i některých nedostatků, ale do jarního závodu se vynasnažíme všechny odstranit.

Závěrem chceme poděkovat České asociaci sleddog sportů za záštitu musher sekce a webu kudyznudy.cz za propagaci.

Za tým HMC Petr Macek ml.