Bayerová - Po stopách Rudolfa II. s Aikem – V. ročník

17.06.2022

A opět jsme se se Standou Fortelným rozhodli, že do toho jdeme, trasy má člověk tak trošku v hlavě a začíná nám příprava už někdy v listopadu 2021. Vše probíhá až moc hladce, trasy mám, dogtrekking 120 km, dogmaraton 44 km, doprovodný short 22 km. Stále ale mi vrtá hlavou tzv. long......120 km, to mě zabijou, vždy, když pořádáme dogtrekk, tak je to nácvik na peklo.....musím to zkrátit....105 km.....pořád moc....tak přemýšlím a nakonec je z toho konečná verze 91 km. Tak to by bylo a teď se vrhnout na povolení a na celou tu akci a vše, co je třeba. Tady mi přichází na pomoc Renata Macková a předává mi kontakt na firmu AKINU, která zásobuje majitele různých zvířátek krmivy a různými doplňky a dalšími potřebnými věcmi, co mazlíčci potřebují. AKINU už mi jeden rok poskytla ceny, a tak jsem věděla, že to bude precizně zpracované. A bylo a když jsme si přijeli do AKINU pro sponzorský dar dodávkou, tak jsem si říkala, to tam prostě nenarvu, to nejde, toho je tolik, že to prostě nejde. Ale protože se ničeho nebojíme, nakonec se auto nafouklo a vše jsme tam narvali. Do teď nechápu, jak se mi to podařilo. Děvčata v Akinu byla jako včeličky šikovné a moc jim tímto děkuji za úžasnou přípravu a poskytnutí i stanu, do kterého jsme pak umístili celé centrum dění a při vyhlašování jsme tento prostor vyplnili jejich sponzorským darem pro naše závodníky. 

Pak mi ještě Michal Tománek a Renča Macková přeposlali nabídku od Fitmina, že prý nějaká restaurace pro psy. No zní to divně, ale proč ne. Píšeme si, voláme si, jako zní to nakonec dobře a začínáme domlouvat termín, zda sobota, nebo pátek, ukecávám je na sobotu a oni volí našeho Rudolfa před výstavou loveckých plemen a hele, ono jako to fakt bylo super, tohle mají opravdu vymakané, takže jo, úspěch, Fitmin a jejich přístup k pohoštění pejsků.....dobrý nápad, děkujeme.

Další, kdo nám přispěchal na pomoc, tak tady jako každý rok přijela Anička a Bróňa ze Žufríka a opět mi připravili překvapení pro závodníky - ty čtyřnohé a připravili to na mojí prosbu tzv. pro blbé, abych něco nepokazila a vše bylo popsané, že jsem s tím opravdu neměla práci a jen jsem předávala ceny podle umístění, úžasná spolupráce.

A aby to nebylo jen pro čtyřnožce, tak Šestajovický pivovar obdaroval dvounožce pivem. Tak snad si přišli na své všichni.

Ale to jsem přeskočila vlastně až na konec.....takže zpět.

Příjezd závodníků ve čtvrtek spustil pro mě a pro Standu opět ten kolotoč bez spaní, občas rychlé natažení se a zase hup na nohy. Přijel nám pomoci Kuba a Eva z naší party Eskadra Puňťa a Alík (někdy vám ten název vysvětlím) a taky přijela na pomoc Irenka Prosová.

Hlavně něco nezapomenout doma, ať nejezdíme jak pitomci furt sem a tam. Přijel Roman se Šestajovickým pivovarem, který se začal o nás starat, aby nebyl hlad a žízeň a vydrželo mu to (naštěstí) až do neděle a moc děkujeme.

Začalo se tedy to známé kolečko - vysvětlení trasy, start a hurá vstříc pátku třináctého.....jo, začalo to slibně, v pátek jsem si šla lehnout tak ve tři ráno, ve čtyři budík, jela jsem zavěsit poslední kontrolu a aby to nebylo jednoduché, tak jsem zapadla s autem tak blbě do pole, že mě musel přijet vytáhnout Kuba. Dobrý, hodina spánku, to se zvládne, začínáme chystat příjezd dogmaratonců, nafáborkovat trasu pro short a mid, aby nám nebloudili po lese kolem jezera. Vše klape, začíná peklo, teploty stoupají a atakují bod varu.

Začíná nám první svoz, kdy stahujeme z trasy závodníky, ale ne kvůli jejich vyčerpání či vyčerpání psů, ale kvůli útoku cizího psa na naše lidi, jedeme veterinu, pak holky jely na chirurgii a pokračujeme dál. 

Přijíždí nám dogmaratonci, opět to večerní sezení a pokus o plán se nějak vyspat, ten je nakonec přerušen dalším svozem pro longaře.

Sobotní den začíná být trošičku příjemnější na teploty a startují nám dogmaratonci, posun startovního času vítají a všichni zmizí ještě před osmou ráno. Nastupují shorty, jenže než se otočíš, tak je první short v cíli.

Den nám plyne nějak moc rychle, ale tentokrát jsme si jasně stanovili časový rozvrh a už to jede, už se to točí. Vyhlašujeme short, vyhlašujeme pro závodníky na shortu kategorii speciálně pro děti a tady je to mega radost, protože všechny čtyři děti dostávají ceny a jsou šťastné a o tom to přeci je.

Sobotní večer začíná nastupovat, začínají se uzavírat cíle, protože docházejí poslední závodníci z dogtrekkingu a z dogmaratonu. A je to. Přežili, všichni to přežili, my můžeme dát pivo, rum a jít si zazpívat s harmonikářem, který nám hraje u piva.

Neděle ráno pro nás začíná opravdu brzy, něco kolem šesté už mám vyvenčené pejsky a jdu chystat pořadí na vyhlášení, nachystat ceny a jak to tam tak nosím, tak se ten stan od AKINU pěkně plní a plní a plní........mají vůbec závodníci tolik místa v autě? No snad jo. 

A hele, mám tu něco navíc, tak vyhlásíme z longu dítě, naši Natálku, vůbec to nečeká a s výrazem, že tomu stále nevěří, že dostane tolik cen za účast na longu, přebírá za bouřlivého potlesku ceny.

Vyhlášení všech kategorií proběhlo hladce a máme tu naší oblíbenou speciální kategorii, tentokrát kategorie šnek. Protože ten, kdo uzavře cíl, je pro nás pořadatele ten možná nejcenější, protože můžeme s klidným srdcem říct, že to dopadlo dobře a všichni jsou v cíli.

Šnek byl vyhlášen na longu a na midu.

Pro letošní rok jsme volili kemp Kačer a byla to dobrá volba. Moc děkujeme všem, kteří přijeli, zúčastnili se a odjeli šťastní, to byl náš cíl.

Má to smysl.

Veliké díky všem a největší poděkování patří:

AKINU za stoprocentní sponzorský dar včetně zapůjčení stanu a banerů

Aničce Rožňové a Bróňovi Stehlíkovi z Žufrika, za parádní přípravu bašty pro psy na všechny pozice a na dětskou kategorii a speciální kategorii a na bodovaná místa.

Fitmin za Pestauraci, se kterou za námi přijeli, aby si i pejsci nacpali bříška

Romanu Hrdlicovi a Šestajovickému pivovaru za občerstvení a uhašení žízně a za ceny pro dvounožce v podobě piva

Šárce Tirnerová a její rodině a Autokempu Kačer za poskytnutí zázemí pro nás všechny.

Tomášovi Tomčovi za výrobu nádherných trofejí pro nejlepší z nejlepších.

Dále bych chtěla poděkovat všem obcím, které nás pustili do svého katastru a nejvíce bych za povolení chtěla poděkovat Lesům ČR.

Těšíme se na další rok a věřím, že se potkáme se všemi závodníky a se všemi, kdo nás podpořili na letošním pátém ročníku.

Za pořadatelský tým

Helena Bayerová a Standa Fortelný

Fotogalerie