Čím víc překážek, tím víc si toho vážíte

05.10.2021

Všichni na začátku roku 2021 nevěděli, co vše se bude dít, co vše se stane, zda vůbec budeme na nějakých akcí, ale přeci jen došlo k rozvolnění a mohlo se začít jezdit na závody. Pro mě to je jasný cíl, účast na MČR v dogtrekkingu. Pořád se člověk připravuje, pořád trénuje a za každého počasí jde ven a bere psy. Aspoň tak to mám já. Na závodech si počasí prostě nevyberete. Déšť, mráz, vítr, slejvák, teplo, vedro, mega vedro..... letošní rok byl ve znamení teplých dní a všechny závody v MČR byly vždy za slunce, ani jednou nebylo příjemné deštivé počasí.

První závod byl docela masakr, na rysovi to vypadalo, jako by to byla příprava na B7. Nic méně.....pecka, my se dostali do cíle naprosto s úsměvem ve tváři a v pohodě.

Druhý závod Šerák....tak tady to vypadalo, že Aiko má odběháno a byl to jeho poslední závod. No co, však je to super parťák a když nechce, tak hold nechce.

Třetí závod Břidlice a Aiko zůstává v zázemí a na trase ostřílená dvojice Indie a Cody....nálet včel jsme ustáli, my jim prostě zdrhli.

Čtvrtý závod Cimrman a tady to přišlo, Aiko se postavil na start, chtěl, srdcovka jeho, tak hold poběžíme všichni, ale nikdo nečekal, že nedokončíme. Indie bohužel zůstal na vždy na trase Cimrmana na 50 km a odešel rychle a nečekaně. Broučku, vše, co jsi dokázal, jsi dělal na 200% a tvůj život a tvoje povaha nic na sobě nedat znát....... Hrozně moc nám chybíš, ta díra je obrovská :-(

Pátý závod - vůbec se mi nechce, ale pohledy Cody a Aika, že to přeci nevzdáme, byly tak silné, že bych jim to nemohla udělat a na počest Indieho jsme vyrazili, Fryšták.

Šestý závod Šlapanice. Tady se nám podařilo být nejrychlejší a porazili jsme konkurenci v podobě Zbyňka Adámka. Neskutečný zážitek.

Sedmý závod Lvi - překvapení na startu mě nejdřív tak rozhodilo, že jsem prvních 30 km přemýšlela, že to zabalím, ale pohled Aika, a že ho umí, mě opět nakopnul a do cíle jsme opět dorazili naprosto v pohodě.

Tohle vše, co se odehrávalo, bylo neskutečně těžké, na morál. Psychika kolikrát v háji, ale když máte psí tým a tým lidí kolem sebe, co vás podrží, dokážete se hecnout a navzdory všemu dokončit sezónu.

Indie, pro Tebe budeme běhat už vždy a vždy budeš na trase s námi.

Aiko, Ty jsi neskutečný pes, můj srdcový král.

Cody, mladá a nadějná holčičko, dokázala jsi překonat ztrátu kamaráda a teď máš vedle sebe praštěného Alaskana jménem Darko, který bude příští rok vedle tebe bojovat za náš tým. 

Mistři v dogtrekkingu DTW2 2021 - Aiko, Cody, Indie a já. Děkujeme.

Na památku Indieho a jeho velikého srdíčka

— Fotogalerie —

Autor: Helena Bayerová