Seminář První pomoci psa - Anna Rožňová

22.11.2022

V sobotu 3.8. jsem se zúčastnila celodenního semináře na téma První pomoc psa. Psi pro mne nejsou závodní stroj, ale jsou to v prvé řadě bezva parťáci. V případě nouze jim chci umět pomoci. Zvláště u long distance závodů jsme daleko od základny a často i civilizace a první pomoc je daleko. Před pár lety nám zkolaboval Busty uprostřed Jesenických lesů a ve dvou lidech jsme ho střídavě snášeli několik hodin, byť šlo jen asi o 7 km. 

Seminář pořádal musherský klub Tlapky v tahu ve spolupráci s Viento.cz - prvnipomocpsa.cz, za náš klub jsem se zúčastnila já spolu s Petrou Macek Kolmanovou.

Teoretickou částí nás provedla MVDr. Martina Frühauf Kolářová. Seznámili jsme se se základními pojmy, prvotním postupem, jak rozeznat příznaky akutního stavu psa a jak dále postupovat. Probrali jsme např. resuscitaci, fixaci, jednotlivá možná poranění, alergie, šoky. Závěrem jsme řešili klinické případy z praxe.

Praktickou částí nás provedla Kateřina Šponarová, naučili jsme se správně obvázat poraněnou tlapku, hrudník, ucho i oko a na závěr jsme si vyzkoušeli masáž srdce a umělé dýchání. Po celou dobu semináře jsme mohli s sebou mít svého psa a na něm si vše vyzkoušet. Seminář se mnou absolvovala Era, naše útulkové zlato. Byla nejstarší účastnice a vše zvládla s grácií, jen obvaz ucha se jí tedy vůbec nelíbil. 

HMC tým děkuje Anně Rožňové a Petře Macek Kolmanové za účast na semináři. Zejména Anně za článek.

HMC poskytlo malý příspěvek členkám na registraci na seminář.